Так чи хороша вільне планування, як про неї говорять
Чимало покупців квартир в новобудовах надихнулися вільним плануванням, як незаперечною перевагою перед квартирами з обробкою і готовою плануванням. Однак, термін «вільне планування» ніякого іншого, крім маркетингового, значення не має.
Швидко купити залізничні квитки онлайн ви можете без черги на нашому сайті.
У цьому легко переконається, подивившись на проектну документацію, зокрема на проектний план поверху і проектні планування квартир. На них будуть зображені всі міжкімнатні перегородки, кухня, санвузли та підсобні приміщення. Тобто за проектом будь-яка квартира буде мати чітко визначену внутрішню конфігурацію, площа і кількість кімнат.
Фото: квартира з вільним плануванням
При передачі квартири з вільним плануванням від забудовника, стіни, передбачені проектом, будуть викладені цеглою або блоками в один ряд, так звана трасування. Якщо звести стіни відповідно до такої розміткою, то і погоджувати нічого не потрібно. Квартира буде відповідати проекту. Але, якщо в результаті творчого пориву, стіни зникнуть зовсім або з'являться в іншому місці, то це вже буде перепланування, для виробництва якої може знадобитися замовити новий проект.
Саме цей факт залишається поза увагою власників житла в новобудові . Вони щасливо проживають в квартирі, відремонтованої з любов'ю і смаком, поки не почнуть її продавати, або брати кредит під її заставу, або несподівано «в гості зайде» співробітник БТІ або керуючої компанії. Тут то і з'ясується, що перепланування є, і вона не оформлена належним чином.
А ось наслідки такого відкриття можуть бути найсерйозніші. Законодавство передбачає покарання різного ступеня тяжкості: від штрафу і вимоги відновити все в первісному, проектному, вигляді, до позбавлення права власності, якщо перепланування створює загрозу обвалення житлового будинку і такі прецеденти вже є.
Найбільший позитивний ефект для покупця квартири з вільним плануванням полягає в тому, що не потрібно ламати старі стіни і вивозити сміття від них. У всьому іншому дії рівно такі ж, як якщо б квартира була куплена на вторинному ринку .
Забудовник в цьому випадку економить на матеріалі і роботі зі зведення внутрішніх перегородок, адже з вартості квадратного метра такі витрати ніхто не віднімає.