Системи утилізації тепла

Основним елементом системи утилізації тепла (СУТ) є теплової модуль (ТМ), також званий блоком або модулем утилізації тепла (БУТ). Саме теплової модуль утилізує тепло від кожної електростанції, яке об'єднується з теплом від інших теплових модулів і через збірний тепловий пункт видається споживачеві. Дана система і є системою утилізації тепла.

Купити утилизатор тепла дымовых газов ви можете саме зараз за найкращою ціною.

Система утилізації тепла двигуна внутрішнього згоряння - комплекс тепломеханічного обладнання і допоміжних пристроїв, який дозволяє перетворювати тепло вихлопних газів і нагрівання двигуна під час роботи в теплову енергію зовнішнього теплоносія, передану споживачеві.

Оснащення двигунів внутрішнього згоряння системою утилізації тепла дозволяє збільшити ККД електроагрегатів до 80-88%. Таким чином, основним завданням системи утилізації тепла є економія витрат на вироблення тепла, відповідно, впровадження СУТ в повній мірі є енергозберігаючою технологією.

Під час роботи двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) теплова енергія утилізується наступним чином:

Утилізатор тепла контуру охолодження двигуна (УТА) передає тепло від сорочки охолодження двигуна (замість розсіювання на радіаторі охолодження) теплоносія в контурі споживача.

УТА є теплообмінник кожухотрубчатого або пластинчастого типу, що працює за схемою «вода / антифриз» або «антифриз / антифриз».

Утилізатор тепла димових газів (УТГ) передає тепло від вихлопних газів двигуна теплоносія в контурі споживача. Температура димових газів на виході з двигуна становить, як правило, 450-550 ° С, температура газів на виході з УТГ становить 120-180 ° С. Дане зниження температури дозволяє здійснити нагрів води споживача до 80-150 ° С.

УТГ - кожухотрубчасті теплообмінник, що працює за схемою «вода / димові гази» або «антифриз / димові гази».

Утилізатор тепла димових газів (УТГ.П) передає тепло від вихлопних газів двигуна теплоносія в контурі споживача у вигляді пари з необхідними параметрами температури і тиску.

УТГ.П - кожухотрубчасті теплообмінник, що працює за схемою «вода / димові гази / пар».

Загальна величина утилизируемой теплової енергії порівнянна з електричною потужністю ДВС - в середньому на 100 кВт отриманої електроенергії виробляється близько 110-130 кВт тепла.

У разі, якщо генератором електричної енергії є газотурбінна установка, до складу теплового модуля входить тільки утилізатор тепла димових газів. Теплова потужність УТГ визначається параметрами турбіни і зазвичай становить від 200% до 400% від вироблюваної електричної енергії.

Copyright © . All Rights Reserved