​Функціональний дизайн будинку – що він означає насправді?

Зазвичай ми вирішуємо побудувати власний будинок, тому що хочемо створити ідеальний життєвий простір для себе та своїх близьких – відповідного розміру, з необхідною кількістю кімнат та всіма зручностями, які марно чекати від стандартних квартир у багатоквартирних будинках. Ви можете замовити BIM проєктування житла прямо зараз.

Тому можна сказати, що ідеальний будинок - це функціональний будинок, тобто задовольняє всі потреби членів сім'ї. Ці потреби можуть бути різними, оскільки сім'ї з дітьми і молоді самотні люди або люди похилого віку очікують від будівлі кілька різних функцій.

Саме тому доступні проекти збірних будинків розрізняються щодо організації простору. Однак варто знати, на що звернути увагу, коли ви хочете знайти функціональний проект будинку на одну сім'ю або замовляєте його у архітектора.

Як спроектувати багатофункціональний будинок? На що варто звернути увагу?

Функціональність будинку залежить багатьох чинників. Однак при його розробці насамперед варто звернути увагу на такі елементи:

розмір будівлі та можливість її вписування в ділянку - від цього залежить, наприклад, розмір саду та його облаштування, можливість будівництва альтанки або басейну на ділянці;

поверховість - функціональний будинок повинен бути зручним, тому слід подумати, чи будуть зручні внутрішні сходи, наприклад, для членів сім'ї з обмеженими можливостями;

розмір та організація корисного простору - це ключові фактори, що впливають на функціональність будинку, тому ми обговоримо їх докладніше в цьому тексті; проте слід зазначити, що з їх аналізі слід враховувати як поточні, і майбутні потреби, наприклад, можливість розширення сім'ї з допомогою нових дітей чи необхідність розміщення літніх батьків;

технологія будівництва та тип оздоблювальних матеріалів - вони впливатимуть не лише на вартість будівництва будинку, а й на вартість його подальшої експлуатації, тому варто розглянути енергоефективний проект будинку, тобто. з відповідною ізоляцією, типом вікон та покрівлі.

Варто пам'ятати, що не вдається врахувати всі потреби та очікування при проектуванні будинку. Обмеження щодо цього можуть бути накладені умовами на ділянку та місцевим планом зонування.

Наприклад, якщо у вас вузька ділянка, то на ній буде складно збудувати функціональний одноповерховий будинок для великої родини. З іншого боку, в ПЗЗ може бути зазначена максимальна кількість поверхів будівлі або ширина фронтального фасаду, що безпосередньо вплине на планування простору всередині будинку.

Copyright © . All Rights Reserved