​Залізничний транспорт - які переваги та недоліки?

Не всі знають, що наземний транспорт поділяється лише на два основних типи: автомобільний транспорт та залізничний транспорт. В обох випадках також можна говорити про міжнародні залізничні перевезення.

Що таке залізничний транспорт? Як і будь-який вид транспорту, залізниця також має переваги та недоліки. Але перш ніж перейти до них, давайте відповімо на питання, що таке залізничний транспорт? Залізничний транспорт є важливим сектором внутрішнього транспорту, який надалі можна розбити на пасажирський залізничний транспорт, залізничний вантажний транспорт та інфраструктуру. І поняття інфраструктури на залізничному транспорті дуже широке, воно складається з:

- залізничні лінії;

- станції (станції, зупинки);

- технічна база.

Крім того, ми не можемо забути про транспортні засоби, тобто про рухомий склад, до складу якого входять, серед інших локомотиви та вагони.

У зв'язку з тим, що інфраструктура є окремим підгалузею залізничного транспорту, залізничні установи, як правило, поділяються на залізничних перевізників та менеджерів інфраструктури. Варто пам’ятати, що залізниця є видом транспорту з жорсткою колією, тобто транспортний засіб може рухатися лише вздовж визначеної колії (найчастіше це означає рух по двох рейках, але в залежності від використовуваної технології колії можуть мати різне значення ). Тому по колії курсуватимуть цілими поїздами, окремими вагонами, поїздами чи кабінами.

Що ви повинні знати про вантажні перевезення залізницею? Пасажирський залізничний транспорт набагато більш відомий, ніж його вантажний варіант. Це не дивно, оскільки переважна більшість дорослих подорожували поїздом принаймні один раз. Ми знаємо набагато менше про залізничний вантажний транспорт. Може тому, що він не такий популярний у Європі, як у США. Вантажні перевезення залізничним транспортом, незважаючи на можливість розвантаження лише в обмеженій кількості місць та необхідність подальшого перевезення вантажів вантажівками, є дуже ефективним. За допомогою клею можна перевозити відразу величезну кількість товару, не боячись застрягти в пробках. Однак такий транспорт є тим ефективнішим, чим далі переміщується товар. Ось чому США є лідером щодо частки залізничних вантажних перевезень, за ними йдуть Росія та Китай.

Які переваги залізничного транспорту? Що стосується як пасажирського, так і вантажного транспорту, залізничний транспорт має багато переваг. Серед них варто згадати хоча б такі, як:

- поїзди не стоять в пробках, тому, крім екстрених ситуацій, вони прибувають вчасно, як правило, набагато швидше, ніж у випадку з автомобільним транспортом;

- у високорозвинених країнах поїзди їдуть на дуже високій швидкості;

- значно нижчий рівень аварійності, ніж на автомобільному транспорті;

- залізничний транспорт є більш екологічним, як для перевезення пасажирів, так і вантажів, завдяки великому корисному навантаженню, відносне споживання палива та енергії набагато нижче, а отже залізничний транспорт викидає менше CO2;

- висока вантажопідйомність дозволяє одночасно перевозити велику кількість пасажирів або вантажів;

- залізничний транспорт легкодоступний, велика кількість сполучень також пристосована для перевезення пасажирів-інвалідів, на велосипедах чи колясках;

- відносно низькі ціни, особливо в далеких поїздках;

- високорозвинені країни мають розвинену залізничну мережу.

Copyright © . All Rights Reserved