Основне призначення димера — функції та види димерів для використання в домашніх умовах

У магазині електрики все частіше можна зустріти димер — спеціальний світлорегулятор, який застосовується для коригування яскравості світлодіодів і електроламп. Використання пристрою крім основної функції регулювання яскравості дозволяє забезпечити економне споживання електроенергії. Забезпечується це тим самим зниженням рівня світла. Можливе застосування механізму в поєднанні з інфрачервоними лампами, що обігрівають.

Основні моменти роботи димеру

Ключовим робочим моментом димера є зміна параметрів електроструму, що подається на джерело світла. Залежно від зміни характеристик відбувається збільшення чи зниження яскравості освітлення. Важливо відзначити, що яскравість лампи не може бути вищою за показник, властивий їй при стандартному режимі роботи в мережі 220 В з робочою частотою в 50 Гц.

Вибираючи пристрій у спеціалізованому магазині електроніки, слід врахувати тип джерела світла, яке воно буде використовувати. Це впливає на принцип роботи та технічне оснащення димера. Максимально проста технологія застосовується до ламп розжарювання. У такому разі відбувається проста зміна напруги, що знижує або підвищує температуру нитки. Це впливає на яскравість світіння лампочки. При цьому зниження напруги на лампочці на 50% призведе до економії лише 15% електроенергії.

Вибираючи в магазині електрики димер для світлодіодної лампи, необхідно уточнити цей нюанс. Звичайний пристрій, розрахований під лампу розжарювання, зі світлодіодом не працюватиме, оскільки підключення останнього зазвичай здійснюється через спеціальний драйвер. Його наявність дозволяє компенсувати зменшення напруги димером, тому лампочка просто почне працювати з миготінням, але менш яскравою не стане. Для світлодіодних ламп розроблено окремий тип пристроїв світлорегулювання.

Переваги та недоліки електротоварів категорії димери

Використання такого обладнання при експлуатації систем освітлення дає кілька вагомих переваг:

  • Можливість регулювання яскравості світла залежно від ситуації.
  • Створення умов економного споживання електроенергії.
  • Відпадає необхідність встановлення кількох освітлювальних пристроїв для регулювання рівня яскравості освітлення.

Серед недоліків можна назвати неможливість використання лампочки іншого типу з однаковим патроном за наявності димера. Наприклад, якщо раніше використовувалася світлодіодна лампа, то вкрутити після встановлення регулятора на її місце лампу розжарювання не вийде — вона просто не світитиме.

димер для світлодіодної лампи фото

У каталозі електротоварів можна підібрати кілька варіантів димерів, відмінності між якими будуть не тільки можливості підключення певних джерел світла, але і в способі монтажу. Сьогодні магазини з електрики пропонують такі варіанти:

  • Настінні. Монтаж здійснюється в просту установку, наприклад, від звичайного клавішного вимикача, який, по суті, замінюється димером. Також можливе встановлення накладним способом, простим прикручуванням до поверхні стіни.
  • Модульні. Є спеціальним пристроєм для прихованого монтажу в електрощиті на DIN-рейку. Ключовим недоліком такого варіанту є те, що регулятор може розташовуватися в іншому приміщенні.
  • Переносні. В онлайн магазинах електрики представлені у вигляді невеликих розеток, які додатково оснащені тумблером для регулювання. Можливе використання в необхідних точках за умови дотримання правил експлуатації та джерела світла, що використовується.
  • Підвісні – монтуються безпосередньо на провід настільних ламп та торшерів. Найкомпактніші з представлених виробів розраховані на використання з конкретним зразком техніки.

Сьогодні в інтернет-магазині електрики можна без проблем підібрати димер для організації комфортного освітлення в будь-якому приміщенні. Достатньо визначитися з відповідним типом, а також способом керування. Після цього залишається змонтувати пристрій у встановленому місці.

Copyright © . All Rights Reserved