Виготовляємо меблі самі
Чи можна виготовити гарні меблі своїми руками не будучи кваліфікованим столяром, не маючи спеціального приміщення, в звичайних домашніх умовах?
На сайті https://building-d.com ви можете ознайомитись з нашими послугами і замовити будівництво ангарів.
Міцну, зручну і красиву меблі для себе може виготовити
не тільки той, хто має навички в столярній роботі, але і той, хто ще ніколи не тримав у своїх руках пилки, рубанка, стамески та інших столярних інструментів
Вибравши той чи інший предмет меблів для виготовлення,
ви не повинні сліпо дотримуватися саме тих розмірів і варіантів, які ми пропонуємо (ми даємо тільки основні розміри, а в деяких випадках не даємо їх зовсім).
Набагато краще буде якщо ви, уважно розглянувши наші креслення і малюнки, виходячи зі свого смаку, величини вашої кухні, зростання господині, числа членів сім'ї, наявності матеріалів і т.п., самі складете подходяшій для вас новий варіант предмета з новими розмірами його деталей .
Конструктивною основою більшості описуваних нами виробів є каркас з рейок (паркану) перетином 15X40, 15X50, 20X50 мм і інших подібних перетинів, а також дошки перетином 15 X 100, 20 X 100 мм і т. П. З зовнішніх сторін каркас обшивається фанерою.
Під загальновживаним терміном «фанера» мається на увазі клеєна фанера, одержувана в результаті склеювання трьох і більше тонких листів деревини (шпону).
Фанера забезпечує жорсткість вузлів і всього предмета
, Полегшує його виготовлення та оздоблення. Вона є саме тим матеріалом, який дозволяє столяра-любителю виготовляти різні види найпростішої меблів .
Листи фанери розпилюються мелкозубой пилкою універсального призначення. Значно менша кількість задирок на лінії розпилу утворюється з боку, зверненої до пильщик. Ця сторона повинна бути лицьовою стороною заготовленої деталі. Фігурні деталі випіліваются з фанери товщиною до 3 мм спочатку пилкою-ножівкою, а потім точно по контуру за допомогою лобзика.
Конструкції різних пропонованих виробів меблів
мають між собою багато спільного, а деякі з них конструктивно майже не відрізняються один від одного.
Терміни, що вживаються способи з'єднань деталей показані ІЕ рис. 1.
Особливо рекомендуємо штифтові (шкантового) з'єднання, як прості у виготовленні і надійні в експлуатації. Штифти (шканти) представляють собою циліндричні палички, виготовлені з деревини твердолистяних порід (бука, дуба та ін), діаметром 6-7 мм, рівно виструганий, щільно і надійно забиті на клею в отвори, просвердлені в з'єднуються деталях. Отвори під штифти слід свердлити, попередньо затиснувши обидві з'єднуються деталі у верстаті або струбцине.
Для забезпечення міцності з'єднань застосовують шурупи (гвинти для дерева).